ΠΑΟΚ: ΠΟΛΛΕΣ ΔΟΚΙΜΕΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗ

Ο Γιασεμή… αμυντικός

ΑΝΤΩΝΗΣ ΡΕΠΑΝΑΣ

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Ευκαιρία για πειραματισμούς είχε ο Άγγελος Αναστασιάδης στο χθεσινό φιλικό, που έδωσε ο ΠΑΟΚ στη Θέρμη, με αντίπαλο τον Θερμαϊκό. Ο προπονητής τού "δικεφάλου" όσο περνούν οι αγωνιστικές γνωρίζει ότι τα προβλήματα τραυματισμών και τιμωριών θα αυξάνονται.

Αυτή τη χρονική στιγμή το πρόβλημα της ομάδας επικεντρώνεται στην άμυνα. Εκεί όπου χθες για περίπου είκοσι λεπτά δοκίμασε τον Γιασεμή. Ο Κύπριος επιθετικός είχε αγωνιστεί στη θέση τού κεντρικού αμυντικού και για ένα διάστημα στο παιχνίδι εναντίον του Ακράτητου την περασμένη Κυριακή. Με δεδομένο ότι ο Αμπονσά θα είναι σε θέση να αγωνιστεί οριακά στο παιχνίδι με τον Ηρακλή, ο Άγγελος Αναστασιάδης αναζητά λύσεις για κάθε ενδεχόμενο. Πάντως ο Γιασεμή στη συνέχεια του φιλικού δοκιμάστηκε και στον χώρο του κέντρου, κάτι που δείχνει ότι ο προπονητής του ΠΑΟΚ προετοιμάζεται για να δώσει λύσεις σε προβλήματα που είναι πιθανόν να εμφανιστούν σε όλες τις γραμμές της ομάδας. Στο χθεσινό φιλικό ο ΠΑΟΚ νίκησε με 3-2. Τα γκολ του ΠΑΟΚ πέτυχαν οι Θεοδωρίδης (8'), Φρούσος (36'), Σαλπιγγίδης (63' με πέναλτι) και του Θερμαϊκού οι Κονίτσης (49') και Βελιτσέλος (52'). Στο δεύτερο ημίχρονο χρησιμοποιήθηκαν και οι Κανακούδης, Κοντέων, Ελευθεριάδης, Ουσταμπασίδης, Μακρής, Μπουλγουρίδης, Τσιόνας από τη δεύτερη.

*** Αναβολή στράτευσης για έξι μήνες πήρε τελικά ο Βαγγέλης Κουτσόπουλος.

*** Δεν επέστρεψε τελικά χθες ο Μάριους Κουκιέλκα στη Θεσσαλονίκη, επειδή είχε κάποιο πρόβλημα με την πολωνική εφορία και έπρεπε να παραμείνει στην πατρίδα του να το διευθετήσει.