( χρυση αλλαγη ο σισιτς :: 26/3/2006 21:04:45)

Το "χρυσό" γκολ του Σίσιτς.

ΧΡΥΣΗ ΑΛΛΑΓΗ Ο ΣΙΣΙΤΣ

Λύτρωση στο φινάλε

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ 2 1 ΑΙΓΑΛΕΩ

Ένα γκολ του Μίρνε Σίσιτς, στις καθυστερήσεις του αγώνα με το Αιγάλεω (2-1), ίσως αποδειχθεί το πιο καθοριστικό στην προσπάθεια παραμονής που κάνει ο Λεβαδειακός. Οι Βοιωτοί ήθελαν μόνο τη νίκη και από τα πρώτα λεπτά έδειξαν πως θα ήταν τα αφεντικά της αναμέτρησης. Μετά από μία σειρά χαμένων ευκαιριών, ο Άλεξ στο 45' άνοιξε το σκορ με κοντινή προβολή. Στο 77' αποβλήθηκε ο Σαγανάς, αλλά δέκα λεπτά αργότερα ο Παπουτσής εκμεταλλεύτηκε αδράνεια των αμυντικών και ισοφάρισε σε 1-1. Στο 90' ο Κίεζεκ απομάκρυνε εντυπωσιακά σε κόρνερ το φάουλ του Σίσιτς, από το οποίο όμως προήρθε το χρυσό γκολ για τους γηπεδούχους.

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ: Ζαφειρόπουλος, Καλλιμάνης, Χρυσάφης, Δημητρόπουλος, Άντερσον, Ανδράλας, Μπασαλά, Βιτάλι, Γκούρμα (34' Αλεξ), Ρούσεφ, Μπούσι (80' Σίσιτς).

ΑΙΓΑΛΕΩ: Κίεζεκ, Παπουτσής, Ζαπρόπουλος, Ψωμάς (25' Μάριτς), Ποπόφ (60' Σαγανάς), Γιάντσεβιτς, Τσάτσος, Όμο, Σκοπελίτης, Μουστόγιαννης (46' Χώνος), Αγρίτης.