Βρες
Εμφάνιση

Αθλητικά :: Αθλητική είδηση

( βεροια - προοδευτικη 0-0 :: 15/1/2006 20:46:37)

Η υπεροχή της Βέροιας δεν μεταφράστηκε σε γκολ και η Προοδευτική τσίμησε το βαθμό (φωτ.veriafc.gr).

ΒΕΡΟΙΑ - ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ 0-0

Ανίατη ασθένεια

Χρόνιο είναι το επιθετικό πρόβλημα στη Βέροια. Η τοπική ομάδα είχε την υπεροχή στο β' ημίχρονο, αλλά δεν μπόρεσε να διασπάσει την άμυνα μαζινό της Προοδευτικής (0-0). Οι γηπεδούχοι ήταν φλύαροι στο α' μέρος, αφού τίποτε δεν λειτούργησε οργανωτικά και επιθετικά. Η είσοδος του Σεμερτζίδη στην επανάληψη έδωσε ώθηση στη Βέροια, που είχε τις ευκαιρίες, αλλά η αστοχία των Λαναρή, Γκουέλα και η καλή παρουσία του Φανή, κράτησαν το μηδέν. Στο 65' ο Σεμερτζίδης σούταρε από πλεονεκτική θέση, αλλά απόκρουσε σωτήρια ο Φανή. Διαιτήτευσε ο Βασιλείου (Θεσσαλίας).

BEΡΟΙΑ: Αποστολίδης, Κανακούδης, Λαναρής, Β. Σαμαράς, Οικονόμου (46' Σεμερτζίδης), Γκουέλα, Καβακάς, Σαρηγιαννίδης (46' Εγκουέμε), Δημήτρης, Δ. Σαμαράς, Αλεξίου (78' Κουλουκίδης). ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ: Φανή, Σιδηρόπουλος, Ευθυμιάδης, Τραορέ, Προβατίδης (32' Ρούι), Βαρτζιώτης, Χανιώτης (55' Καραγιάννης), Σανόκο, Ρόβας, Μπαγιαζίτ (71' Σέγγος), Βαρτζιώτης.