( καβαλα-πας γιαννινα 1-0 :: 29/1/2006 21:06:58)

Νίκη στις καθυστερήσεις πανηγύρισαν οι παίκτες της Καβάλας.

ΚΑΒΑΛΑ-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1-0

Δράστης ο Σέμπουε

Χιτσκοκικό φινάλε επεφύλασσε το ντέρμπι της Καβάλας με τον ΠΑΣ Γιάννινα στους 1.500 φίλοι του ποδοσφαίρου, που είδαν την τοπική ομάδα να επικρατεί με 1-0 στις καθυστερήσεις. Το παιχνίδι ήταν αμφίρροπο, με τις δύο ομάδες να παίζουν ανοιχτό ποδόσφαιρο προσφέροντας ωραίες φάσεις στους φιλάθλους, την Καβάλα να έχει την υπεροχή στο πρώτο μέρος και τον ΠΑΣ Γιάννινα στην επανάληψη. Οι φιλοξενούμενοι έφτασαν κοντά στο γκολ όταν ο Κούσας στο 74' είχε σουτ στο δοκάρι και στο επόμενο λεπτό ο Βιλανάκης έχασε κοντινό τετ α τετ. Στο 92' όμως ο Σέμπουε με σουτ πέτυχε το τελικό 1-0 που πανηγυρίστηκε έξαλλα από τον τεχνικό των γηπεδούχων, Χόρχε Μπάριος. Καλή η διαιτησία του Τσέλιου (Χαλκιδική).

ΚΑΒΑΛΑ: Αποστολίδης, Ξάνθος, Τσουλφίδης, Σέμπουε, Ναγιέφσκι, Ορφανίδης (78' Μπαμπατζάνης), Τσαλίκης, Βελίκοφ (42' Πιστικός), Πινδώνης, Χατζηαντώνης (70' Πετρόφ), Σκαρλάτος.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ: Τόλιος, Κατερίνης, Κούσας, Τσιγιάννης, Τάτσης, Μάγγος, Μπελά, Καούνος (38' Κρόμιχαντ), Βιλανάκης, Τζάνης, Γεωργιάδης.