( πασάς στα γιάννενα :: 6/3/2006 19:47:16)

Οι παίκτες του Αγροτικού Αστέρα ευχαριστούν τους φίλους της ομάδας που ταξίδεψαν στα Γιάννενα για να τους συμπαρασταθούν.

Ο ΑΓΡ. ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΗΡΕ ΣΠΟΥΔΑΙΟ 1-1 ΚΑΙ ΠΛΗΣΙΑΣΕ ΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ

Πασάς στα Γιάννενα

Χωρίς νικητή έληξε το ντέρμπι του βορείου ομίλου στη Γ' εθνική κατηγορία. ΠΑΣ Γιάννενα και Αγροτικός Αστέρας έμειναν στο 1-1 και μοιράστηκαν από ένα βαθμό

επιμέλεια ΜΠΑΜΠΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΥ

Ο κακός αγωνιστικός χώρος όσο και οι λάθος κινήσεις τακτικής του Γιάννη Γούναρη ήταν οι λόγοι που ο ΠΑΣ δεν κατάφερε να φτάσει στη νίκη, απογοητεύοντας έτσι τους 5.000 και πλέον φίλους της ομάδας. Ο ΠΑΣ ξεκίνησε πιο δυνατά δημιουργώντας τις πρώτες ευκαιρίες στο παιχνίδι, αλλά για μία ακόμη φορά επιβεβαιώθηκε ο "νόμος" του ποδοσφαίρου. Στη μοναδική ευκαιρία στο παιχνίδι ο Αγροτικός Αστέρας έκανε το 0-1 στο 51' με κεφαλιά του Μπάρμπα. μετά από εκτέλεση φάουλ από τον Κυζερίδη. Επτά λεπτά αργότερα, στο 58' ήρθε η ισοφάριση με κεφαλιά… ψαράκι από τον Καούνο, ενώ στο 81' ο ίδιος παίκτης έχασε μοναδική ευκαιρία να κάνει το 2-1. Μοιραίος ωστόσο ήταν ο Κούσας που επίσης έχασε μοναδική ευκαιρία να δώσει τη νίκη στην ομάδα του, όταν από το ύψος του πέναλτι έστειλε τη μπάλα άουτ στις καθυστερήσεις. Με πολλά λάθη η διαιτησία του Παπασταμάτη που… κιτρίνισε τους Ντάσιο, Τρούλη, Μιχαλόπουλο, Παπαδόπουλο, Μπάρμπα, Κοσμίδη, Κυζερίδη και Τελιάδη.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΕΝΑ: Τόλιος, Ντάσιος, Τρούλης, Κούσσας, Τζανής (84' Κασναφέρης), Κρόνχαρντ (58' Μιχαλόπουλος), Τάτσης, Βιλανάκης (58' Μάγγος), Τσιγιάννης, Μπελά, Καούνος.

ΑΓΡ. ΑΣΤΕΡΑΣ: Θεοφάνους, Τζιόκας, Παπαδόπουλος, Μπάρμπας, Μαλλούς, Κολιάκης, Κοσμίδης, Κυζερίδης (78' Νίκιτς), Τελιάδης, Ιορδανίδης (62' Τσούκλης), Μπεκιάρης (88' Αραμπατζής).