( ο γκουγκουλιας σκοραρει και δινει πολυτιμους βαθμους :: 13/3/2006 20:28:32)

Δεκαπέντε βαθμούς έχουν χαρίσει στον Άρη τα έξι γκολ του Γιώργου Γκουγκουλιά.

Ο ΓΚΟΥΓΚΟΥΛΙΑΣ ΣΚΟΡΑΡΕΙ ΚΑΙ ΔΙΝΕΙ ΠΟΛΥΤΙΜΟΥΣ ΒΑΘΜΟΥΣ

'Ασος στο μανίκι

Σκοράρει και πάντα ο Άρης κερδίζει. Ο Γιώργος Γκουγκουλιάς, σε πέντε παιχνίδια (δις στο προχθεσινό) βρήκε το δρόμο για τα δίχτυα και η ομάδα κατέκτησε δεκαπέντε βαθμούς. Η αποκάλυψη του φετινού Άρη, ο… "πειραματικά" δεξιός μπακ χαφ, που τελικά καθιερώθηκε ως επιθετικός, ξελάσπωσε πολλές φορές από τότε που ο Αναστόπουλος τον έριξε στο παιχνίδι του πρώτου γύρου με την Καστοριά. Και διεκδικεί με αξιώσεις τον τίτλο του πολυτιμότερου παίκτη για τη σεζόν. Όχι για τον όγκο της προσφοράς, όσο για την κρισιμότητα και τη σημασία των τερμάτων που πέτυχε.

ΞΕΚΛΕΙΔΩΣΕ στο 94' την άμυνα της Καστοριάς (7η αγωνιστική) σ' ένα ματς που αν έμενε το 0-0, πιθανότατα όσα θα ακολουθούσαν θα απέκλειαν σήμερα την παρουσία της ομάδας σε προνομιούχο θέση. Μια εβδομάδα μετά, άνοιξε το δρόμο για τη νίκη στη Βέροια (8η αγωνιστική) με το πρώτο από τα δύο γκολ του Άρη και για τρίτο συνεχόμενο παιχνίδι (9η αγωνιστική) υπέγραψε και τη νίκη επί της Καλαμάτας με το μοναδικό γκολ της συνάντησης. Αφού έδωσε φόρα στην ομάδα του, χτύπησε δέκα αγωνιστικές μετά. Στο πρώτο ματς με ανοιχτές τις πόρτες του Χαριλάου απέναντι στον Πανηλειακό (19η αγωνιστική) σφράγισε με το δεύτερο γκολ τη νίκη. Την Κυριακή, έκανε απλή ανάμνηση ένα κάκιστο πρώτο ημίχρονο, με δυο τέρματα σε δώδεκα λεπτά και "μισό" πέναλτι (φτιάχνοντας τη φάση για τον Βελώνη) στις καθυστερήσεις.

ΚΙ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ αν τα μυαλά του παίρνουν αέρα; "Είτε παίζω αλλαγή είτε βασικός θα δίνω ό,τι έχω για να κερδίζει η ομάδα. Ο κ. Αναστόπουλος με εμπιστεύεται και εγώ προσπαθώ να ανταποδίδω, σ' αυτόν και στον κόσμο του Άρη που με γοητεύει όπως μας συμπαραστέκεται παντού"…