( χωρις νικητη αλλα με πολλα νευρα :: 26/3/2006 21:02:08)

Χατζαντριάν και Οφορίκουε δεν εμπόδισαν τον Λουτσιάνο να βρει δίχτυα στο Παγκρήτιο.

ΧΩΡΙΣ ΝΙΚΗΤΗ ΑΛΛΑ ΜΕ ΠΟΛΛΑ ΝΕΥΡΑ

Η μάχη της Κρήτης

ΟΦΗ 1 1 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

Ήθελαν και οι δύο τη νίκη, αλλά η νίκη δεν… ήθελε κανέναν τους. ΟΦΗ και Πανιώνιος αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 1-1 και έτσι η αγωνία για την παραμονή θα συνεχιστεί μέχρι τέλους

Ο αγώνας σημαδεύτηκε από τα επεισόδια στα αποδυτήρια κατά τη διάρκεια της ανάπαυλας και τα πολλά νεύρα τόσο των ποδοσφαιριστών όσο και των προπονητών τους. Το παιχνίδι πήρε από την αρχή "φωτιά", καθώς μόλις στο 5' ο Νουαφόρ από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα (1-0). Ο ΟΦΗ προσπάθησε να πιέσει για το δεύτερο γκολ και στο 35' ο Ντεγιάνοφ με απευθείας εκτέλεση φάουλ έστειλε την μπάλα στο δοκάρι. Και σαν να μην έφταναν αυτά στους γηπεδούχους, ακριβώς στην εκπνοή του ημιχρόνου ισοφάρισαν οι φιλοξενούμενοι με κεφαλιά του Λουτσιάνο, ύστερα από σέντρα του Κουτσόπουλου (1-1).

ΣΤΗΝ ΑΝΑΠΑΥΛΑ δημιουργήθηκε αναταραχή, που είχε ως αποτέλεσμα την αποβολή του Μύρωνα Σηφάκη. Ετσι ο προπονητής του ΟΦΗ παρακολούθησε από την εξέδρα το δεύτερο ημίχρονο με τις δύο ομάδες να ψάχνουν το γκολ και να χάνουν διαδοχικά ευκαιρίες με τους Μαχλά (61'), Ντεγιάνοφ (71'), Κουτσόπουλου (78') και Δημητριάδη (79'). Στο τελευταίο δεκάλεπτο η αγωνία χτύπησε "κόκκινο", όμως το γκολ δεν ήρθε για καμμία από τις δύο ομάδες. Καλή η διαιτησία του Κοντογιαννίδη (Θράκης). Την κίτρινη κάρτα είδε ο Νουαφόρ.

ΟΦΗ: Σηφάκης, Πίτσος, Ισά, Ντάβιντσον, Χατζαντριάν (87' Εντνίλσον), Ντεγιάνοφ (80' Ρουμπάκης), Αναστασιάδης, Τσίπεφ, Μαχλάς, Νουαφόρ, Οφορίκουε. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Βανιακ, Γιαννόπουλος, Μαγκντί (89' Μάκος), Ζωγραφάκης (48' Μανιάτης), Κουτσόπουλος Γουνδουλάκης, Εξουζίδης Γκάσπαρ, Λουτσιάνο, Καμπάνταης (57' Δημητριάδης), Μπρέσκα.