( ο πανσερραϊκος διελυσε με 4-1 τον εθνικο αστερα :: 19/3/2006 20:14:41)

Οι παίκτες του Πανσερραϊκού επιτέλους πανηγύρισαν μία νίκη.

Ο ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ ΔΙΕΛΥΣΕ ΜΕ 4-1 ΤΟΝ ΕΘΝΙΚΟ ΑΣΤΕΡΑ

Ακόμα ζωντανός

Το αίμα του πίσω πήρε ο Πανσερραϊκός. Η σερραϊκή ομάδα συνέτριψε τον αδιάφορο Εθνικό Αστέρα με το ευρύ 4-1 και ελπίζει να αποφύγει τον υποβιβασμό

Επιμέλεια ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗΣ

Τίποτε δεν έδειχνε ότι το παιχνίδι θα παρουσίαζε παρόμοια εξέλιξη για τους γηπεδούχους, που στα πρώτα είκοσι λεπτά έψαχναν να βρουν τον καλό τους εαυτό. Όταν όμως στο 30' οι γηπεδούχοι βρήκαν το δρόμο προς τα δίχτυα, όλα έγιναν απλά. Το τελευταίο δεκαπεντάλεπτο ήταν όλα τα λεφτά. Σε εκείνο το διάστημα ο Πανσερραϊκός πέτυχε και τα τέσσερα τέρματα, εξασφαλίζοντας από νωρίς το τρίποντο. Στο 30' ο Γκόγκας με κεφαλιά πέτυχε το 1-0 και στο 35' ο Μίνγκας με σουτ ζευγάρωσε τα τέρματα των γηπεδούχων. Ο Γκόγκας με ατομική προσπάθεια στο 40' πέτυχε το 3-0 και ο Μιλοβάνοβιτς με τον ίδιο τρόπο στις καθυστερήσεις του α' μέρους με σουτ πέτυχε το 4-0. ΣΤΟ Β' ΜΕΡΟΣ οι Σερραίοι έκαναν συντήρηση δυνάμεων. Έδωσαν χώρο στον αντίπαλο, που το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει στο 71' με κεφαλιά του Μήτση (4-1). "Το α' ημίχρονο ήταν ένα από τα καλύτερα του Πανσερραϊκού", δήλωσε εμφανώς ικανοποιημένος ο Ντούσαν Μιτόσεβιτς, ενώ ο Καλίντ Κάραμα είπε πως "κάποιοι παίκτες μου ήταν σε διακοπές".

Διαιτήτευσε ο Πολατιάν (Πέλλας).

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ: Γκοσποντίνοφ, Χουνουζίδης, Παγώνης, Μάριαν, Κύρου, Μίνγκας, Μεϊχίδε, Βαντελανόιτ (75' Zαχαρίου), Μιλοβάνοβιτς (69' Ζίβκοβιτς) Λουμπόγεβιτς (75' Λίσνιτς), Γκόγκας.

ΕΘΝ. ΑΣΤΕΡΑΣ: Οικονόμου, Μουλόπουλος, Γαλάνης, Χασιώτης, Κακιούζης (17' Ντεμπά) , Ζουντί, Κουτρουμάνος (46' Κουτσίλας), Χρήστου, Καφού (46΄Σιαλμάς), Μήτσης, Βέρβαλ.