( ατρομητος 0 0 λαρισα μοιρασια βαθμων στο περιστερι :: 19/3/2006 23:24:53)

Ο Αλωνεύτης επιχειρεί το σουτ με τους Γεωργίου και Κυπαρίσση να παρακολουθούν.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 0 0 ΛΑΡΙΣΑ ΜΟΙΡΑΣΙΑ ΒΑΘΜΩΝ ΣΤΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ

Τα σύνορα της Ευρώπης

Η Λάρισα κατάφερε να φύγει με το βαθμό της ισοπαλίας από το Περιστέρι και πλέον θέτει σοβαρή υποψηφιότητα για μια θέση στην Ευρώπη. Κι αν μάλιστα υπάρχει κάποια ομάδα που αδικείται από το τελικό 0-0 αυτή είναι η ΑΕΛ που στο φινάλε έχασε κλασικές ευκαιρίες. Το παιχνίδι δεν ήταν καλό σε ποιότητα και στο πρώτο ημίχρονο ο Ατρόμητος μόνο απείλησε, με τους Γελαδάρη (22') και Τζιμπούρ (28', 34'). Οι γηπεδούχοι συνέχισαν να πιέζουν και στο β' ημίχρονο, αλλά τις φάσεις για γκολ τις έκανε η ΑΕΛ, που μάλλον δίκαια διαμαρτύρεται για την υπόδειξη οφσάϊντ στον Κυπαρίσση (74'). Μοιραίος πάντως για τους Θεσσαλούς ήταν ο Καλαντζής που στο 78' με κοντινή κεφαλιά έστειλε τη μπάλα άουτ, στο 91' δεν μπόρεσε να νικήσει τον Μιχαηλίδη και στο 93' σούταρε άστοχα μετά από εξαιρετική ατομική προσπάθεια. Κίτρινη κάρτα είδαν οι Μικές, Ντόε, Γκούγκα, Γκίκας, Μπαχράμης, Κοτσόλης.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Μιχαηλίδης, Γεωργίου, Μικές, Κατεμής, Γελαδάρης, Ραγκουέλ, Δήμος, Κορακάκης, Μερίνο (86' Σωτήρχος), Τζιμπούρ (72' Ντόε), Ζαχαρόπουλος ΛΑΡΙΣΑ: Κοτσόλης, Γκαλίτσιος, Νταμπίζας, Έλντερ, Κατσιαρός, Γκίκας (79' Τσιάτσιος), Διγκόζης, Αλωνεύτης (71' Καλαντζής), Σέρμπαν (58' Μπαχράμης), Γκούγκα, Κυπαρίσσης