Αθλητικά :: Αθλητική είδηση

( η κομοτηνη αχιλλειος πτερνα του πανθρακικου :: 12/3/2006 20:17:35)

Η ΚΟΜΟΤΗΝΗ ΑΧΙΛΛΕΙΟΣ ΠΤΕΡΝΑ ΤΟΥ ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΥ

Ο αδύναμος κρίκος

Νέα εντός έδρας απώλεια βαθμών για τον Πανθρακικό που υποχρεώθηκε σε ισοπαλία 3-3- από την Αναγέννηση Άρτας. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 11' από πέναλτι του Παπαποστόλου αλλά η ομάδα της Κομοτηνής απάντησε πέντε λεπτά αργότερα με δράστη τον Στοϊνοβιτς (1-1) και πήρε κεφάλι στο σκορ με πέναλτι του ιδίου παίκτη στο 61'. Ο Μπαλάφας στο 70' ισοφάρισε σε 2-2 αλλά στο επόμενο λεπτό ο Γεμενετζής πέτυχε το 3-2 μέσα σε έξαλλα πανηγύρια από 3.000 φίλους του Πανθρακικού. Στο 89' όμως σε μια φάση διαρκείας οι αμυντικοί ολιγώρησαν και ο Ντεντόπουλος από κοντά σημείωσε το τελικό 3-3. Καλή η διαιτησία του Ιωαννίδη (Σερρών).

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ: Καρκάνης, Κωνσταντινίδης, Γεμενετζής, Αθανασιάδης, Κουράκ, Σωτηρίου, Αντρέεφ, Σαββίδης, Τοπάλης (80' Σαπαλίδης), Στοϊνοβιτς (85' Κυριακίδης), Μουρατίδης (83' Σουάνης). ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΤΑΣ: Τριανταφυλλίδης, Παρασκευόπουλος, Ντεντόπουλος, Μπαλάφας, Τασίδης, Κατσαβός, Ντόντης, Καρακώστας, Κοκόλης (71' Χουχάν), Παπαποστόλου, Ντε Σόουζα (66' Σταμοκώστας).