( ο αγροτικος αστερας επεστρεψε στις νικες με τα τρικαλα :: 8/1/2006 21:07:45)

Συναγερμός στην εστία του Ζαφείρη με το ίδιος σκηνικό να επαναλμβάνεται πολλές φορές στον Εύοσμο.

Ο ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΕΠΕΣΤΡΕΨΕ ΣΤΙΣ ΝΙΚΕΣ ΜΕ ΤΑ ΤΡΙΚΑΛΑ

Τέλος παρένθεσης

Σε παράσταση για έναν ρόλο εξελίχθηκε ο αγώνας του Αγροτικού Αστέρα με τα Τρίκαλα με την ομάδα του Ευόσμου να φτάνει στην άνετη νίκη με 2-0

επιμέλεια ΜΠΑΜΠΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΥ

Παράλληλα οι έδωσαν συνέχεια στη νίκη - πρόκριση επί του Εργοτέλη για το κύπελλο, δείχνοντας πως έκλεισαν την κακή παρένθεση (ήττες σε Καρδίτσα και Κατερίνη) στο πρωτάθλημα. Καθοριστικό ρόλο στην εξέλιξη του αγώνα έπαιξε το γρήγορο γκολ. Ο Γιάννης Μαλλούς, ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Κυζερίδη, άνοιξε το σκορ στο 8' και απέβαλε το άγχος από τους γηπεδούχους. Ο Ζαφείρης σταμάτησε τις προσπάθειες των Τελλιάδη και Τσούκλη στο 5' και 10' αντίστοιχα, ενώ στο 12' ο Μπεκιάρης από πλεονεκτική θέση έστειλε την μπάλα άουτ. Ίδια κατάληξη είχε και η κεφαλιά του Τσούκλη, τρία λεπτά μετά. Οι Θεσσαλοί απείλησαν για πρώτη φορά στο 39', όταν το σουτ του Στάμου πέρασε μόλις άουτ.

ΤΟ ΣΚΗΝΙΚΟ δεν άλλαξε στο δεύτερο μέρος. Ο Αστέρας είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων, χωρίς ωστόσο, να καταλήξουν σε γκολ οι προσπάθειες των Μπεκιάρη (58') και Κυζερίδη (66'). Δέκα λεπτά αργότερα, ο Τσούκλης ανατράπηκε στην περιοχή από τον Γιώτα και το πέναλτι εκτέλεσε εύστοχα ο Κυζερίδης διαμορφώνοντας το τελικό 2-0. Καλή η διαιτησία του Βακαλόπουλου (Φλώρινας), που έδειξε κίτρινη κάρτα στους Γκουζιώτη, Ζαφείρη, Μανίκα, Ντε Σόουζα.

ΑΓΡ. ΑΣΤΕΡΑΣ: Θεοφάνους, Γ. Παπαδόπουλος, Σακελλαρίδης, Μπάρμπας, Καλλιάκης, Μαλλούς, Λαδάκης, Τελλιάδης, Μπεκιάρης (83' Φ. Παπαδόπουλος), Τσούκλης (80' Κοσμίδης), Κυζερίδης (88' Νίκιτς). ΤΡΙΚΑΛΑ: Ζαφείρης, Γκουζιώτης, Μανίκας, Γεωργαντζάς, Γιώτας, Γεροντίδης, Τιούτιος, Δερμιτζόγλι (64' Θεοφάνους), Ντε Σόουζα, Καλόγηρος, Στάμος.