ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ - ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟΣ 0-1

Ο άγραφος νόμος

Σε τρία λεπτά κρίθηκαν όλα στην αναμέτρηση Παναχαϊκής-Θρασύβουλου (0-1). Στο 32' οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι (ανατροπή Κόλτση από Ράπτη), όμως ο Στούπας πλάσαρε άουτ και στο 35' οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ''κλέψουν'' τη νίκη με σουτ του Γιαννακίδη (0-1). Οι φιλοξενούμενοι «ανέβηκαν» στην επανάληψη, αλλά δεν μπόρεσαν να διασπάσουν την οργανωμένη άμυνα των φιλοξενουμένων. Διαιτήτευσε ο Κρίκης (Τρικάλων)

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ: Σακελλαρόπουλος, Αργυρόπουλος, Στούπας (74' Ζορμπάς), Παναγόπουλος (59' Ντόμας), Τζουλιάνο, Πελεγκρίνο (53' Λαμπρόπουλος), Κόλτσης, Σισμανίδης, Λουμπαρδέας, Γραβάνης, Νασιόπουλος. ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟΣ: Ράπτης, Κουτσοκώστας, Τσβετάνοφ, Βασιλείου, Σύρος, Παπαθανασίου, Θ. Άγγος, Χαλιμούρδας, Πορτουλίδης (57' Αλ Τζάχερ), Γιαννακίδης (72' Πλιάγκας), Αθανασιάδης (90' Λεονάρντο).

ΕΘΝ. ΑΣΤΕΡΑΣ - ΑΣΚ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 1-0

Ενα και να καίει

Ένα γκολ ήταν αρκετό για να κρίνει το νικητή της αναμέτρησης Εθνικού Αστέρα-ΑΣΚ/Ολυμπιακού (1-0). Το πέτυχε ο Μήτσης με σουτ στο 28' και χάρισε τη νίκη στην ομάδα του. Το παιχνίδι ήταν μέτριο ποιοτικά και δεν ικανοποίησε τους λιγοστούς θεατές. Οι φιλοξενούμενοι βγήκαν στην επανάληψη μπροστά, όμως στις λίγες καλές στιγμές τους φάνηκαν άστοχοι. Διαιτήτευσε ο Πορφύρης (Αρκαδίας).

ΕΘΝ. ΑΣΤΕΡΑΣ: Οικονόμου, Γαλάνης, Χασιώτης, Τζιμπούρ (65' Χρήστου), Ζουντί, Φερεκίδης, Χουζούρης, Ντεμπά, Ντ'Αμίκο (77' Σιαλμάς), Μήτσης, Βερβάλ (79' Κακιούζης). ΑΣΚ/ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Καρκαμάνης, Χατζηζήσης, Φυντανίδης (65' Σάβιτς), Πακάλτσης, Μπουντούρης, Συμεωνίδης (12' λ. Τρ. Βελετάνης, 89' Μπουσινάκης), Πέτρου, Ζαβαντίας, Φλώρος, Μπουέλε, Νοβακόφσκι.

ΧΑΪΔΑΡΙ - ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 1-1

Ποτέ μη λες ποτέ

Δεν ανέδειξε νικητή το αθηναϊκό ντέρμπι Χαϊδαρίου-Ηλυσιακού (1-1). Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν νωρίς (5') όταν ο Τσουκαλίδης με σουτ έδωσε την πρωτοπορία στην ομάδα του (1-0). Ο Ηλυσιακός αντέδρασε στο β' μέρος και κατάφερε να ισοφαρίσει στην εκπνοή με πέναλτι του Κάμπα, που κέρδισε ο ίδιος όταν ανετράπη από τον Παπαδόπουλο (1-1). Στο 49' αποβλήθηκε ο Κόγιογλου και στο 92' ο Παπαδόπουλος. Διαιτήτευσε ο Ζανετίδης (Δωδεκανήσου)

ΧΑΪΔΑΡΙ: Κοτταράς, Τριμπόνιας, Παπαδόπουλος, Μουρούτης, Τσουκαλίδης, Κιούρκος (66' Πέτρόπουλος), Κατσαρός (60' Τουρνάς), Γκουγκουλάκης, Κριπιντήρης, Κουκουτσέλας, Φρίμπογκ (79' Χωριανόπουλος) ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ: Ιβάνοφ, Αντωνόπουλος, Μακρής, Ψαρής, Κοζανίδης (65' Ρέιζερ), Γκοσμποντίνοφ, Κόγιογλου, Βελίτσκοφ (80' Πλύγκος), Παπαδημητρίου (73' Δωροβίνης), Κάμπας, Νίτης.