( ισοπαλος στα γιαννενα :: 12/2/2006 21:28:19)

Τη μικρότερη δυνατή απώλεια είχε ο Πανθρακικός στα Γιάννενα.

ΙΣΟΠΑΛΟΣ ΣΤΑ ΓΙΑΝΝΕΝΑ

Εμεινε όρθιος ο Πανθρακικός

Παρά τη μέτρια εμφάνιση ο Πανθρακικός κατάφερε να πάρει το βαθμό της ισοπαλίας στα Γιάννενα από την τοπική Αθλητική Ένωση και να διατηρηθεί στη κορυφή της βαθμολογίας.

Η ομάδα του Κώστα Βασιλακάκη μετά από ένα κακό πρώτο ημίχρονο ευτύχησε να προηγηθεί στο 47' με σουτ του Μουρατίδη. Όμως μετά την επιτυχία αυτή η ομάδα της Κομοτηνής οπισθωχώρησε και έδωσε ταυτόχρονα χώρο στην ΑΕ Γιάννενα. Οι γηπεδούχοι πήραν τον έλεγχο του αγώνα και ισοφάρησαν στο 72' με τον Λώλη σε 1-1. Το τελευταίο δεκάλεπτο ήταν εφιαλτικό για τους πρωτοπόρους αλλά η καλή εμφάνιση του πορτιέρο Καρκάνη κράτησε τον πολύτιμο βαθμό. Καλή η διαιτησία του Κομίνη (Θεσπρωτίας)

ΑΕ ΓΙΑΝΝΕΝΑ: Γκούλιος, Παπάς, Τριάντος, Σέμος, Νάκου, Μπιλιλής (46' Γκάι), Χαϊντούτσεκ, Τσιαρούτας, Κακαβός (53' Ιορδανόπουλος), Αλεξάντροβιτς, Βιτεβής (64' Λώλης).

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ: Καρκάνης, Κωνσταντινίδης, Κούρακ (90' Τρίχας), Μπαχαρίδης, Ρομπίνιο, Γκερμάνοφ, Αντρέεφ (77' Σουάνης), Αθανασιάδης, Κίροφ, Στοϊνοβιτς (77' Κοτσαμπάσης), Μουρατίδης.