( αφησε βαθμους ο εθνικος αστερας :: 29/1/2006 21:39:40)

Μονομαχία Ντεμπά και Γκουγκουλάκη.

ΑΦΗΣΕ ΒΑΘΜΟΥΣ Ο ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ

Μοιρασιά στο Χαϊδάρι

Πολύτιμο έδαφος έχασε ο Εθνικός Αστέρας στο Χαϊδάρι (1-1). Οι δύο ομάδες είχαν από ένα καλό ημίχρονο, οι γηπεδούχοι το πρώτο και οι φιλοξενούμενοι το δεύτερο, αλλά με τη γενικότερη παρουσία τους δεν έπεισαν πως άξιζαν ένα καλύτερο αποτέλεσμα. Στο 20', από σέντρα του Τριμπόνια, ο Χωριανόπουλος με κεφαλιά έδωσε το προβάδισμα στο Χαϊδάρι, που όσο περνούσαν τα λεπτά έπεφτε ο ρυθμός του. Στο 40' το σουτ Τσουκαλίδη εξουδετέρωσε με τα πόδια ο Οικονόμου. Το σκηνικό άλλαξε στην επανάληψη. Ο Αστέρας βγήκε οργανωμένα μπροστά και αναζήτησε το γκολ της ισοφάρισης. Το πέτυχε στο 62' όταν από σέντρα του Φερεκίδη ο Μήτσης με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 1-1. Διαιτήτευσε ο Σκουφίτσας (Αθήνας)

ΧΑΪΔΑΡΙ: Κοταράς, Τριμπόνιας, Χωριανόπουλος, Μουρούτης, Τσουκαλίδης, Κιούρκος (92' Πετρόπουλος), Τουρνάς (82' Κατσαρός), Γκουγκουλάκης, Κριπιντίρης, Κουκουτσέλας, Υφαντής (89' Νεντελκοβιτς).

EΘΝ. ΑΣΤΕΡΑΣ: Οικονόμου, Μουλόπουλος (29' Ντεμπά), Γαλάνης (49' Κακιούζης), Ζουντί, Παρασκευαΐδης, Φερεκίδης, Σανσουΐ, Ντ'Αμίκο, Μήτσης, Ναλιτζής (72' Καμαρά), Βέρβαλ.