( χωρις να εντυπωσιασει 2-0 τον πανσερραϊκο :: 26/2/2006 18:59:12)

1-0: Για τρίτη φορά φέτος ο Παπαδόπουλος ευστοχεί από τα έντεκα μέτρα, δίνοντας το προβάδισμα στον Άρη.

2-0: Με κεφαλιά ψαράκι ο Ντομορό θα προλάβει την έξοδο του Κόλεφ, διαμορφώνοντας το τελικό σκορ.

ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΣΕΙ 2-0 ΤΟΝ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟ

Μία είναι η ουσία

"Παίζω καλά σημαίνει κέρδισα". Το σλόγκαν του Νίκου Αναστόπουλου είναι πια τρόπος -αγωνιστικής- ζωής για τους ποδοσφαιριστές του Άρη που χωρίς να πιεστούν ιδιαίτερα έφτασαν στο 2-0 επί του Πανσερραϊκού, συμπληρώνοντας ταυτόχρονα έναν γύρο αήττητοι.

ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ήταν κακό, χωρίς πολλές φάσεις, ούτε καν… σασπένς. Ο Άρης ξεκίνησε μέτρια, αλλά το "κλειδί" ήταν η αλλαγή του Αναστόπουλου στο 28'. Το κέντρο βρήκε ισορροπία με την είσοδο του Γκαρσία αντί του Αμπελά και την τοποθέτηση του Νεμπεγλέρα στα αριστερά. Σε έξι λεπτά έγινε το 1-0, αφού στο 34' ο Κάσερες ανατράπηκε από τον Κύρου και ο Παπαδόπουλος ευστόχησε στο (τρίτο φέτος) πέναλτι γράφοντας το 1-0. Ο Πανσερραϊκός, ελλειπής, έπαιζε με δυο ζώνες άμυνας για να κρατήσει μακριά την πίεση.

Ο ΜΙΤΟΣΕΒΙΤΣ σε είκοσι λεπτά στην επανάληψη έκανε τρεις αλλαγές μήπως και γίνει επικίνδυνη η ομάδα του αλλά μάταια. Ο Άρης δεν κινδύνεψε ποτέ. Το 2-0 ήρθε ακριβώς στο σημείο που όλοι έβλεπαν ότι το σκορ δεν μπορούσε να αλλάξει. Ο Γκουγκουλιάς (μπήκε αλλαγή και για είκοσι λεπτά οι γηπεδούχοι έπαιξαν με 3-4-3) σέντραρε στο 85', ο Ντομορό με κεφαλιά - ψαράκι έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και άφησε 7.000 φιλάθλους να δουν χωρίς άγχος τα τελευταία λεπτά. Κολτσίδας, Παπαδόπουλος, Ντομορό και Γκαρσία οι καλύτεροι του Άρη. Μεϊχίδε και Βαντελανόιντ προσπάθησαν για τον Πανσερραϊκό. Ο Κασναφέρης (πολύ καλός) έδειξε κίτρινη στους Ντομορό, Γόγολο, Γκαρσία, Μάριαν, Βαντελανόιντ.

ΑΡΗΣ: Μπούτσεκ, Γόγολος, Κολτσίδας, Παπαδόπουλος, Ντομορό, Αμπελάς (28' Γκαρσία), Νεμπεγλέρας, Μωυσιάδης, Πάουλο Κόστα (70' Γκουγκουλιάς), Σκαρμούτσος, Κάσερες (85' Ντεκάμπ).

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ: Κόλεφ, Παγώνης, Κύρου (46' Γεωργιάδης), Παπαζούδης, Μάριαν, Βαντελανόιντ, Ζίβκοβιτς (66' Ρούτσης), Ζαχαρίου, Μεϊχίδε, Μιλοβάνοβιτς (46' Μητσόπουλος), Κοντέων.