( πανθρακικοσ- λαμια 3-1 :: 5/2/2006 19:36:42)

Ντελίριο ενθουσιασμού προκάλεσε στην Κομοτηνή η νίκη του Πανθρακικού.

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ- ΛΑΜΙΑ 3-1

Σόου Αντρέεφ με χατ τρικ

Με τη συγκλονιστική συμπαράσταση 3.000 φίλων του ο Πανθρακικός νίκησε στην Κομοτηνή -υπό συνεχή χιονόπτωση- τη Λαμία με 3-1. Η ομάδα του Κώστα Βασιλακάκη δυσκολεύτηκε στο πρώτο ημίχρονο, καθώς οι φιλοξενούμενοι με σωστή αμυντική διάταξη δεν επέτρεψαν στους επιθετικούς του Πανθρακικού να απειλήσουν.

Στην επανάληψη, ο Κωνσταντινίδης ανατράπηκε στο 52' από τον Χουλιάρα και ο Αντρέεφ με πέναλτι άνοιξε το σκορ. Στο 65' ο Αντρέεφ αφού δέχτηκε ωραία κάθετη πάσα του Μουρατίδη πλάσαρε έξοχα τον Κούκιτς για το 2-1.

Στο 79' ο Μουρατίδης ανατράπηκε από τον Μαγκαφίνη και ο Αντρέεφ με νέο πέναλτι έγραψε το τελικό 3-1 υπό έξαλλους πανηγυρισμούς.

Καλή η διαιτησία του Σερραίου Δαουλτσή.

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ: Καρκάνης, Κωνσταντινίδης (77' Τρίχας), Γεμενετζής, Μπαχαρίδης, Ρομπίνιο, Γερμάνοφ (77' Σαββίδης), Σουάνης (46' Σωτηρίου), Αθανασιάδης, Κύροφ, Αντρέεφ, Μουρατίδης.

ΛΑΜΙΑ: Κούκιτς, Γουργιώτης, Βράκας, Χουλιάρας (53' Κεραμάνος), Ζάρας, Μαγκαφίνης, Καλύβας, Νάκας, Ψυχογιός, Μάρκοβιτς (71' Γέρκαβιτς), Επίσκοπος (53' Ουνικούγκο).