( χρυση αλλαγη ο σισιτς :: 26/3/2006 21:04:45)

Λύτρωση στο φινάλε

- Με υποτακτική σύνδεση μπορούν να συνδέονται: - μία ή περισσότερες δευτερεύουσες προτάσεις με μία κύρια πρόταση - μία ή περισσότερες δευτερεύουσες προτάσεις με μία άλλη δευτερεύουσα πρόταση.

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ 2 1 ΑΙΓΑΛΕΩ

Κείμενο 9 - [Βαριέμαι…]

Ένα γκολ του Μίρνε Σίσιτς, στις καθυστερήσεις του αγώνα με το Αιγάλεω (2-1), ίσως αποδειχθεί το πιο καθοριστικό στην προσπάθεια παραμονής που κάνει ο Λεβαδειακός. [pic] Οι Βοιωτοί ήθελαν μόνο τη νίκη και από τα πρώτα λεπτά έδειξαν πως θα ήταν τα αφεντικά της αναμέτρησης.

Κατερίνα Βαμβασάκη, περ. "9", εφημ. ΕΛΕΥΘΕΡΟΤΥΠΙΑ, 2001

Μετά από μία σειρά χαμένων ευκαιριών, ο Άλεξ στο 45' άνοιξε το σκορ με κοντινή προβολή. Στο 77' αποβλήθηκε ο Σαγανάς, αλλά δέκα λεπτά αργότερα ο Παπουτσής εκμεταλλεύτηκε αδράνεια των αμυντικών και ισοφάρισε σε 1-1. Στο 90' ο Κίεζεκ απομάκρυνε εντυπωσιακά σε κόρνερ το φάουλ του Σίσιτς, από το οποίο όμως προήρθε το χρυσό γκολ για τους γηπεδούχους.

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ: Ζαφειρόπουλος, Καλλιμάνης, Χρυσάφης, Δημητρόπουλος, Άντερσον, Ανδράλας, Μπασαλά, Βιτάλι, Γκούρμα (34' Αλεξ), Ρούσεφ, Μπούσι (80' Σίσιτς).

ΑΙΓΑΛΕΩ: Κίεζεκ, Παπουτσής, Ζαπρόπουλος, Ψωμάς (25' Μάριτς), Ποπόφ (60' Σαγανάς), Γιάντσεβιτς, Τσάτσος, Όμο, Σκοπελίτης, Μουστόγιαννης (46' Χώνος), Αγρίτης.